Metal Yanaklı Merdiven İmalatı

Metal Yanaklı Merdiven İmalatı

Merdivenler ve İşlevleri

            Merdivenler standart ölçülere sahip olan ve farklı yüksekliklerde bulunan iki mekan arasında ulaşımın sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayan yapı birimleridir. Merdivenler, rıht, basamak ve sahanlık olarak üç ana birimden meydana gelir. Ancak yükseklik farkının çok olmadığı durumlarda sahanlık kullanmaya gerek kalmamaktadır. Sahanlık iki mesafe arasında yüksekliğin fazla olması halinde belli basamaktan sonra kişilerin yürüyerek dinlenmesine olanak sağlayan ve 3-4 adım mesafesinde olan düzlüklerdir. Merdivenin düşeyde olan yüzü rıht, yatayda olan yüzü ise basamaktır. Merdivenler konumlandıkları yere göre farklı malzemelerden yapılırlar ve bunun doğrultusunda da farklı özelliklere sahip olurlar. Metal yanaklı merdivenler de daha çok iç mekanlarda kullanılırken, dış mekanda da zaman zaman tercih edilmektedir. Merdivenler doğru ölçülerde yapıldıkları sürece her zaman insan yaşamını olumlu etkileyecektir. Aynı zamanda ulaşım ağını oluşturmada ciddi ölçüde fayda sağlamaktadır.

  Metal Yanaklı Merdiven Nedir?

            Her merdiven farklı tasarımlar ve farklı malzemelerle yapılmaktadır. Metal yanaklı merdivenler ise iki şekilde yapılmaktadır. Birinci olarak merdivenin basamak ve rıhtı farklı malzeme iken yan kısımlarında metal çerçeve kullanarak yapımını tamamladığımız merdivenlerdir. İkincisi ise merdivenin tüm ögelerinin metal olarak tamamlandığı merdiven çeşidimiz olarak üretiliyor. Her iki merdiven de doğru mekanlarda kullanıldığında oldukça şık bir görüntü oluşturmanın yanında kullanıcılarına konforu da sunuyor. Bu merdivenler cam korkuluklar ile çok daha estetik bir yapıya dönüşebiliyor. Ortamın atmosferine uyum sağlama konusunda da oldukça başarılı olan merdiven modelleri arasında ilk sıralarda yerlerini alıyorlar. Kaliteli bir yapıya sahip olmaları ve şık bir görüntü oluşturuyor olmaları da bu duruma büyük ölçüde etki ediyor.

  Metal Yanaklı Merdivenlerin planlama ve Üretim Aşaması

            Merdivenler işlevsel olarak insanların bir yerden başka bir yere rahatlıkla ulaşmalarına aracı olmaktadır. Metal yanaklı merdivenler ise hem işlevsellik açısından hem de estetik olarak dekoratif olmaları ile kullanıcıya hitap ediyor. Bu merdiven modelinin yapımında da öncelikle merdiven uygulaması yapılacak olan alanın dikkatli bir şekilde incelemesi ve analizi yapılıyor. Bu analizler doğrultusunda merdivenin en uygun yere en şık ve en kullanışlı şekilde yapılması mümkün oluyor. Böylece bu merdivenin nasıl bir uygulama ile ortama şık bir görüntü oluşturacağı ve aynı zamanda da rahat kullanım imkanı sunacağına karar veriliyor. Bu aşamada ve projelendirme aşamasında profesyonel bir ekibin çalışıyor olması sayesinde müşterilerimize doğru bir biçimde kaliteli hizmeti sunabiliyoruz. Kullanıcının istemiş olduğu merdiveni en hızlı şekilde üreterek mekanın dekorasyon sürecini de olumlu yönde etkilemeye özen gösteriyoruz. Yapılan bu çalışmalar neticesinde sürekli bir gelişim gösteren ekip ile oldukça başarılı ve estetik olguya sahip olan merdiven modelleri oluşturulabiliyor. Metal yanaklı merdiven modellerimiz tüm kullanıcılara şık ve modern merdiven modelleri olarak rahat bir kullanım imkanı sunmaları ile de avantaj sağlıyor.