Cam Korkuluklu Merdiven İmalatı

Cam Korkuluklu Merdiven İmalatı

Merdiven ve Özellikleri

            Merdivenler aşağıda bulunan bir yerden daha yüksek bir yere çıkmak için kullanılan ve belirli özelliklere sahip olan araçlardır. Rıht ve basamaktan oluşan merdivenlerin 7-9 basamak ta bir kişilere yürüyüş alanı sunması yani sahanlık bulundurması gerekmektedir. Bu merdivenler 1 m genişliğinde en az da 90 cm genişliğinde olmalıdır. Ayrıca merdiven kenarlarında tırabzan yani korkuluklar yer almalıdır. Bu merdivenlerin oluşturulmasında farklı malzemeler kullanılarak estetik bir görüntü sağlansa da teknik olarak taşıması gereken bu özellikleri de taşıması gerekmektedir. Cam korkuluklu merdivenler de son yıllarda sıklıkla rastlanan merdiven modelleri arasında yer almalıdır. Mimaride merdiven yapımında teknik özellikleri taşıyan ve aynı zamanda da mimarinin diğer ögeleri ile uyum sağlayacak estetik görünüme sahip olan merdiven modelleri geliştirilmektedir. Geliştirilen bu modeller farklı tasarımlar ile kullanıcıya hitap etmektedir. Kaliteli ve sağlamlığı ile son yıllarda yoğun cam kullanımı da merdiven tasarımlarında da yerini almaya devam etmektedir.

  Cam Korkuluklu Merdiven Modelleri

            Kullanıcılar her zaman şık ve modern bir görünüme sahip olan cam korkulukları tercih etmektedir. Merdivenlere şeffaf bir görüntü sağlayan bu korkuluklar hem yasal olarak olması gereken korkuluk bulundurma şartına uygun olmaktadır hem de dekoratif bir görüntüye sahip olmaktadır. Cam korkuluklu merdivenler tasarlanırken kullanılan camın özelliği ve rengine göre de farklı modeller oluşturulabilmektedir. Kullanıcılara şık bir merdiven sunmakla beraber merdivenin sağlıklı bir yapıya sahip olması gerektiğine de özellikle dikkat ediyoruz. Ayrıca merdiven korkuluklarını cam malzemelerin kullanımı ile oluştururken hem dekoratif bir şıklık oluşturması hem de daha sağlam bir yapıya sahip olması için farklı yardımcı malzemeleri de tercih ediyoruz. Böylece hem mermer ve taş merdivenlerde hem de ahşap merdivenlerde korkuluk olarak kullanılacak korkuluk tasarımlarını kolaylıkla oluşturabiliyoruz. Cam ile uyum sağlayan paslanmaz çelik etkin bir şekilde cam korkuluk yapımında kullanılırken yine ahşap ve farklı tasarımlarla hem güçlendirme hem de dekoratif olarak estetik görünüme sahip merdiven korkulukları tasarımı ve üretimi yapıyoruz.

  Kaliteli Hizmet Anlayışı ve Kaliteli Ürün

            Kalite kavramını hem vermiş olduğumuz hizmette hem de üretmiş olduğumuz ürünlerde dikkate alıyoruz. Bu iki olgunun birbiri ile ilişkili olduğu bilinci ile çalışıyoruz. Cam korkuluklu merdivenler için hem tasarım hem üretim hem de monte etme aşamasında organize ve profesyonel olarak çalışmanın kalite anlayışımıza büyük destek olduğunu deneyimleyerek çalışıyoruz. Bu hizmetin her aşamasında koordineli bir şekilde ve alanında uzman olan kişilerle çalışıyor olmakta istenilen kaliteyi yakalamamıza büyük ölçüde yardımcı oluyor. En önemli nokta da sürekli bir gelişim içinde olduğumuz her zaman daha iyisini başarabilmemizin gerekliliği ile çalışıyor olmamız önemli oluyor. Yapı ve mimarinin sürekli geliştiğini ve teknoloji ile çok daha ileri seviyelere geldiği günümüzde durmadan ilerlemek ve çalışmak gerektiği bilinci ile sürekli bir kalite arayışı ile çalışıyoruz.