Yükleniyor
Ahşap Merdivenlerin Bakımı Nasıl Gerçekleşir?

            Çok kullanışlı ve dayanıklı bir üretim altında gerçekleştirilirken, aynı zamanda ahşap merdiven modelleri insan sağlığını koruyucu bir etmen kapsamında sağlıklı ve hijyenik bir imkan tanımaktadır. Bu yüzden günümüzde birçok değişik mekana uyumlu hale gelecek şekilde farklı ağaç çeşitlerinden tasarımları yapılarak uygulanmaktadır. Fakat burada doğru temizlik yapmak, daha uzun süreli kullanım şansını da yanında getirir. Bu konuda farklı ahşap tarzı merdivenler için mutlaka düzenli şekilde, gerekli olan doğru malzemeler eşliğinde temizliğinin yapılması gerekmektedir.

            Tabii burada ahşap merdiven modelleri için temizlik gerçekleştirilirken mutlaka bazılarının cilalı bazılarının ise cilasız olduğunu baştan bilmek büyük bir önem arz etmektedir. Bu da farklı seçenekleri değerlendirmenin önemli olduğunu gösterir. Cilalı olmayan ahşap tarzı merdivenlerin bakımına daha çok özen gösterilmelidir. Yine de hangisi olursa olsun burada mutlaka ortak şekilde ahşabın en büyük düşmanının toz olduğunu bilmek gerekir. O yüzden düzenli şekilde haftada 1 veya 2 kez mutlaka temiz bir bez ile toz alınmalıdır. Bu noktada mutlaka nemli bir bez kullanmak, ileriki dönemlerde toz taneciklerin ahşabın çizilmesine engel olabilir. O yüzden bu konuda kesinlikle kuru bir bez kullanılmamalıdır.

  Ahşap Merdivenler İçin Temizlik ve Bakım Konusunda Yapılması Gereken Diğer Durumlar

            Diğer taraftan ev içi ahşap merdiven seçenekleri kapsamında temizlik işlemi gerçekleştirilirken, asla Islak bez de kullanılmamalıdır. Bu şekilde nemli bir bez ile düzenli olarak temizlik sayesinde merdivenin daha uzun bir süre ilk günkü gibi sağlam şekilde kullanılmasına olanak verir. Özellikle su ve sabun dendiği zaman temizlik konusunda ahşabın yanına kesinlikle yaklaştırılmamalıdır.

            Ahşabın dokusuna işlemek suretiyle büyük bir zarara uğratan su ve sabun yerine, daha çok nemli bir bez ile hafif bir şekilde temizlemek yeterli olacaktır. Genel anlamda ahşap üzerine kimyasal birtakım malzemeler temas ettiği zaman kötü durumları ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden ahşap temizliği gerçekleştirilirken mutlaka buna büyük bir önem gösterilmelidir. Yanında getirdiği birçok farklı avantajlar sayesinde günümüzde İstanbul ahşap merdiven konusunda büyük bir talep almaktadır.

            Uzun yıllar sorunsuz olarak kullanım imkanı, hafifliği ve mekana daha sıcak, samimi bir izlenim uyandırması ile birlikte insan sağlığını koruyucu hijyenik bir ayrıcalık getirdiği için çok fazla ilgi görmektedir.

  Ahşap Merdivende Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Unsurlar

            Özellikle sıcak bir tabak ya da bardak bazı zamanlar ahşap üzerinde kötü bir iz bıraktığından dolayı buna son derece dikkat edilmelidir. Fakat bu tür durumlar ile karşı karşıya kalındığı zaman çözüm olarak saç kurutma makinesi buna çare üretilebilir. Bu sayede ahşap üzerinde meydana gelecek lekeler ortadan kalkmaktadır. Diğer taraftan ahşap üzerinde bazı soyulma ve dökülme gibi durumlar söz konusu olduğu zaman, önce düzgün bir şekilde zımparalama, ardından vernik sürmek yeniden eski haline gelmesine olanak verir. Yanında daha birçok değişik özelliğiyle çok uygun ahşap merdiven fiyatları altında herkes değişik mekanlara bu uygulamayı yaptırabilir.